پرش به محتوا
بهتاب شیمی

شرکت پرتو بهتاب شیمی البرز ، در سال ۹۸ بر پایه تحقیق و توسعه بنا نهاده شد و همه دستاوردهای آن تاکنون بر مبنای اختراع فرمولاسیون‌های جدید بوده است.

موسسان شرکت، با تکیه به تجربیات ۳۰ ساله در زمینه صنایع‌فلزی، شناخت دقیق چالش‌های ماشین‌سازی‌ها و سوله‌سازی‌ها، تلاش کردند تا با بهره‌گیری از دانش روز در سه حوزه مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی کشاورزی، Problem Solution هایی مختص آنها ابداع کنند. راهکارهایی که حاصل سه سال سرمایه‌گذاری روی تحقیقات آزمایشگاهی هستند.

ماموریت بهتاب شیمی،

بهینه کردن پروسه های تولید

در صنایع فلزی است

تحقیق و توسعه در این مسیر، منجر به تولید محصولاتی شد که بعضا منحصربفرد هستند و یا اگر مشابه آنها وجود داشته‌باشد، در اثربخشی و پوشش همه‌جانبه چالش‌ها و صرفه اقتصادی برای صنایع‌فلزی ، در دنیا بی‌نظیر هستند!

این ادعا به عمل نیز اثبات شده است. جایگزینی محصولات بهتاب شیمی در کارخانه ها و ماشین سازی های بزرگ کشور، که فقط از محصولات اصلی اروپایی استفاده می کردند، گواه این امر است:

بهتاب شیمی تنها برندی است که توانسته از تکنولوژی نانو در این زمینه بهره ببرد و گواهی نانومقیاس را از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری دریافت کند.

و در این زمان، به‌عنوان شرکتی که تازه اما پرقدرت و موثر پا به عرصه تولید گذاشته است، امیدواریم بتوانیم با جلب اعتماد شما، یک تولید پایدار رقم بزنیم.

محصولات بهتاب شیمی

آنتی اسپاتر مخصوص تورچ

آنتی اسپاتر تورچ

چرا استفاده کنیم؟

در جوشکاری های MIG/MAG چسبیدن سرمذاب ها به نازل تورچ، باعث کاهش عمر مفید آن می شود. همچنین جمع شدن سرمذاب ها درون نازل باعث کثیفی محل خروج گاز محافظ و در نتیجه کاهش  کیفیت جوش می شود.


منافع حاصل از استفاده:

استفاده متناوب از آنتی اسپاتر مخصوص تورچ، موجب حفظ کیفیت جوش و همینطور کاهش مصرف نازل خواهد شد و به شکل مستقیم منافع مالی و فنی برای پروژه دارد.


مزیت نسبت به نمونه های مشابه:

بدون دود و بو، میزان مسمومیت صفر ، غیر اسیدی ، اثربخشی بسیار بالاتر در جلوگیری از چسبندگی سرمذاب ها به درون و بیرون نازل

آنتی اسپاتر مخصوص سطح

اسپری آنتی اسپاتر

چرا استفاده کنیم؟

پاشش های جوشکاری، منجر به هزینه های مستقیم و جانبی روی پروژه ساخت می شوند. هزینه های مستقیم چون افزایش نفر/ساعت برای پاکسازی سطح فلز از اسپاتر ها ، و هزینه ابزار های مورد نیاز همچون برس و ساب، و هزینه های جانبی همچون ناهموار شدن سطح فلز ، مشکلات رنگ آمیزی ، رد شدن در استاندارد های بازرسی جوش و رنگ ، و همچنین خطر زنگ زدگی از محل اسپاتر ها.


منافع حاصل از استفاده:

زدودن همه اسپاتر ها در کسری از دقیقه و بدون نیاز به هیچ ابزار خاصی ، کاهش مدت زمان پروژه، کاهش مستقیم هزینه های پروژه و افزایش کیفیت جوش و رنگ.


مزیت نسبت به نمونه های مشابه:

بدون دود و بو، میزان مسمومیت صفر ، غیر اسیدی ، بدون اثر چرب ، اثربخشی بالاتر که در عمل به خوبی محرز خواهد بود.

ژل پاک کننده استنلس استیل

ژل اسیدشویی استنلس استیل

چرا استفاده کنیم؟

در بسیاری از پروژه های ساخت همچون ساخت یونیت هیدرولیک و هیت اکسچنجر، که از استنلس استیل استفاده می شود، در اثر عملیات جوشکاری و برشکاری، اکسیداسیون با تغییر رنگ و کبودی در سطح کار ایجاد می شود. این کبودی در واقع آلارم جلوگیری از اکسیداسیون بیشتر سطح است. قسمت های اکسید شده باید پاکسازی بشوند و گرنه در مدت زمان، خوردگی و افزایش اکسیداسیون اتفاق می افتد. پاکسازی بصورت سنتی با ابزار ساب و اسیدشویی صورت می گیرد. این روش زمان زیاد و خطر انسانی قابل توجهی دارد. همچنین ناهمواری های ایجاد شده در سطح استیل و حتی ریسک پاکسازی ناتمام را در پی دارد.


منافع حاصل از جایگزینی ژل بهتاب شیمی:

  • پاکسازی قسمت های اکسیدشده در زمان کم،
  • بدون نیاز به ساب زدن و ناهموار شدن سطح فلز،
  • پاکسازی حداکثری قسمت های اکسید شده.

مزیت نسبت به نمونه های مشابه:

پاکسازی بصورت Passive کردن مولکول های اکسید شده صورت می گیرد. بنابراین برخلاف سایر محصولات مشابه که در واقع همان اسیدشویی را انجام میدهند، ژل پاک کننده بهتاب شیمی، لایه ای از سطح استیل بر نمی دارد. در نتیجه اثربخشی بالاتری ایجاد می کند و دیگر آسیبی به سطح کار وارد نمی شود.

مشاوره

همانطور که می دانید تکنولوژی ها و فرایند های مختلف جوشکاری و برشکاری، دارای چالش های مخصوص خود هستند. همچنین انواع مختلف فلزات، رفتار متفاوتی در هر نوع از جوشکاری نشان می دهند.

کارشناسان و مدیران فنی شرکت بهتاب شیمی، آماده ارائه مشاوره هستند تا تولیدکنندگان صنایع فلزی بتوانند مشکلان پروسس های جوش و برش خود را با آنها مطرح کنند و با دریافت راهکار، بهره وری خطوط تولید خود را افزایش دهند.

ارتباط مستقیم با مدیران شرکت بهتاب شیمی:

مهندس کرمی – مدیرعامل و بنیانگذار بهتاب شیمی

مستقر در پارک علم و فناوری استان البرز

آقای راد – مدیر توسعه بازار منطقه خوزستان

همین حالا تماس بگیرید