پرش به محتوا

چگونه اسپاتر های جوش و پاشش ‌های جوشکاری باعث دردسر می شوند؟

همیشه در حین جوشکاری، اسپاتر  در اطراف خط‌جوش به فلز می‌چسبد. در حالت عادی بدون استفاده از آنتی اسپاتر، پاک‌کردن این پاشش‌ها کار زمان‌بری است. شما پس از جوشکاری باید از ابزاری استفاده کنید تا سطح فلز پاک شود. برای اینکار باید مدت زمانی را صرف کنید و از ابزاری همچون برس‌سیمی، سنگ‌فرز و یا قلم استفاده کنید.

استفاده از سنگ‌فرز برای زدودن زائده‌ها، باعث ناهمواری سطح فلز می‌شود. در تمیزی انتهای کار و حتی تایید شدن آن تاثیر منفی دارد.

برخی قطعات جای دست و مانور ندارند. باید با قلم، دانه به دانه زدوده شوند. ظاهر جوش هم با سنگ خراب می شود. که حتی پس از رنگ زدن هم اثار آن مشخص است. برای این منظور، گاهی پس از سنگ‌زنی، روی فلز را بتونه‌کاری می‌کنند تا عوارض ساب سنگ از بین برود. اما این کار از نظر بازرس‌های صنعتی و ساختمانی مجاز نیست.

برای مطالعه بیشتر درباره علت بوجود آمدن اسپاتر کلیک کنید.

اسپاتر های جوشکاری

استفاده از ضد پاشش در فرایند جوشکاری ، باعث می‌شود تا پاشش ها به سطح فلز نچسبند و دیگر نیازی به هزینه و زمان اضافی برای تمیز کاری سطح کار نباشد.

نتیجه کار آنتی اسپاتر
اسپری آنتی اسپاتر جوشکاری

۷ مزیتی که استفاده از آنتی اسپاتر بهتاب شیمی برای شما دارد:

• استفاده از اسپری ضد پاشش موجب کاهش قابل توجه هزینه تمام شده جوشکاری می‌شود. در واقع باعث کاهش نفر/ساعت و زمان هر پروژه‌ می‌شود.

• بو و بخار گاز ندارد. (نمونه های بر پایه روغن، به شدت باعث آزار جوشکار می شوند)

باعث مسمومیت جوشکار نمی‌شود. (اسیدی نیست و میزان سیلیس و جیوه آن بسیار ناچیز و زیر حد استاندارد است)

• به جوش، رنگ و سطح فلز آسیب نمی رساند. (با استفاده از تکنولوژی نانو بر پایه مواد ارگانیک ساخته شده است تا بتواند چنین اثر منحصر بفردی داشته باشد)

•  همچنین در جاهایی که دسترسی ساده‌ به قسمت‌های جوشکاری شده وجود ندارد، استفاده از آنتی اسپاتر موجب می شود بتوانید پاشش‌های جوشکاری را با ضربات ساده قلم از سطح فلز جدا کنید.

•  روی چسبندگی رنگ تاثیری ندارد. چون روغنی نیست. بنابراین برای آماده سازی سطح برای سندبلاست و رنگ آمیزی مزاحمتی ایجاد نمی کند.

• نیازی به تمیز کردن سطح فلز از ماده آنتی اسپتر ندارید. (در حالی که در مورد آنتی اسپاتر های پایه روغنی، نیاز هست تا به بوسیله ماده شوینده‌ای همچون گازوئیل سطح شسته بشود)

درنوشته منافع اقتصادی، انسانی و  محیط زیستی آنتی اسپاتر به همه مزیت‌ها اشاره شده است. لطفا روی نوشته کلیک کنید.

برای ارتباط آسان و سریع، در واتساپ به ما پیام دهید.

ویدئوی نحوه‌ استفاده از آنتی اسپاتر بهتاب شیمی در جوشکاری CO2:

ویدئو در شرکت بزرگ ماشین سازی تاشا تهیه شده است.

 این نوشته درباره معایب آنتی اسپاتر نامرغوب است. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید، روی آن کلیک کنید.

کجا از آنتی اسپتر استفاده کنیم؟

نحوه‌ استفاده از مایع آنتی اسپاتر در روش های مختلف جوشکاری و برشکاری:

برای استفاده از مایع ضد پاشش بهتاب شیمی ، می‌توانید در محل‌های مختلف و برای تمام قطعاتی که امکان دارد در معرض پاشش و جرقه باشند، از آن استفاده کنید. و طول عمر مفید قطعات خود را تضمین کنید.
مایع آنتی اسپاتر را به وسیله افشانه از فاصله سی سانتی‌متری به محل جوش اسپری کنید و سپس عملیات جوشکاری را روی سطح انجام دهید. وسعت پوشش سطح باید به اندازه‌ای باشد که تمام قسمت هایی که امکان دارد اسپاتر جوشکاری روی آن بنشیند را بپوشاند.
توجه داشته باشید این پوشش در کیفیت جوش شما تاثیری نمی گذارد.

جرقه ها در جوش CO2 زیاد هستند. برای استفاده از آنتی اسپاتر در جوشکاری به روش MIG/MAG لازم است سطح کار با ماده آنتی اسپاتر پوشش داده شود.

اما یکی از مشکلات مهم در جوش CO2، اینجاست که مذاب ها و جرقه ها درون شعله‌پوش نیز جمع می شوند و کم کم باعث کاهش کیفیت شعله و خراب شدن شعله پوش می‌شوند. به همین دلیل است که معمولا شعله پوش یا همان نازل تورچ به دفعات تعویض می گردد.

برای جلوگیری از این مساله، کافیست تا آنتی اسپاتر مخصوص تورچ را درون شعله پوش اسپری کنیم تا از چسبیدن اسپاتر ها جلوگیری شود. در اینصورت می‌توانیم عمر تجهیزات را افزایش داده ، دوره های تعمیر و نگهداری را کمتر کنیم، و کیفیت عملکرد در حین جوشکاری با تورچ را نیز افزایش بدهیم.

برای آشنایی بیشتر با آنتی اسپاتر مخصوص تورچ، این مطلب را ببینید: چطور عمر تجهیزات جوش CO2 را افزایش دهیم؟

هوابرش ، همان برشکاری گاز، که با برنال یا با دستگاه های هوابرش صنعتی انجام می شود، همیشه با یک چالش روبرو بوده است: سر مذاب هایی که به سطح کار می چسبند!
استفاده از ماده آنتی اسپاتر بهتاب شیمی باعث نچسبیدن سرمذاب ها به لبه های ورق و سهولت در زدودن و پاکسازی باقیمانده سرمذاب ها پس از برشکاری می شود.

  • برش با لیزر (قابلیت استفاده از ماده ضد پاشش در برش لیزر )
  • برش پلاسما (قابلیت استفاده از ماده ضد پاشش در برش پلاسما )
  • جوش پلاسما (قابلیت استفاده از ماده ضد پاشش در جوش پلاسما )

چرا استفاده از اسپری تورچ در سطح قطعه اشتباه است؟ در این نوشته علت آن را کاملا توضیح داده‌ایم.

ما در اینستاگرام هر هفته، نکاتی کوتاه و کاربردی منتشر می‌کنیم. ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تایید شده در:

شرکت بازرگانی دیمکو

نماینده انحصاری کارخانجات بهتاب شیمی در خوزستان ، قطر و عراق​

همین حالا تماس بگیرید